Misja
Game4Planet to projekt społeczno-edukacyjny oparty na promowaniu idei gospodarki obiegu zamkniętego. W tym zawarte jest promowanie etycznego i odpowiedzialnego podejścia do mody, znajdowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie recyklingu i przetwarzania odpadów tekstylnych.
Nasze główne cele
Wspieranie idei sharing economy
Edukacja społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz tego, jaki wpływ na nie mają poszczególne działania.
Zmiana nawyków w codziennych działaniach ludzkich z korzyścią dla środowiska. Każde działania ma ogromne znaczenie, a każdy człowiek jest początkiem zmiany.
VIVE Profit
Sieć sklepów detalicznych z odzieżą cyrkularną. Każdego dnia oferuje wybór z około 20 000 sztuk odzieży dostępnej w swoim asortymencie. Wielkim atutem jest regularna wymiana towaru w każdym sklepie należącym do sieci VIVE Profit, dzięki czemu bogactwo wyboru pozwala znaleźć niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju ubrania.
EKO-lekcje w szkołach
Inicjatywa ta powstała w wyniku ogólnopolskiej akcji „Mniej Znaczy Więcej!”, której VIVE Textile Recycling było partnerem strategicznym. Podczas lekcji przedstawicielki firmy opowiadały m.in.: o nurcie zero waste, o negatywnych skutkach nurtu fast fashion, o tym dlaczego warto kupować odpowiedzialnie i korzystać z odzieży z „drugiej ręki”, czy o tym dlaczego moda cyrkularna to moda przyszłości. W trakcie lekcji odbył się także Pokaz Mody Cyrkularnej, podczas którego uczniowie zaprezentowali ubrania z drugiego obiegu. Celem spotkania było m.in.: edukacja uczniów („nie wyrzucaj niepotrzebnego ubrania – pokażemy Ci, co możemy z nim zrobić”), zwrócenie uwagi na nurt zero waste czy pokazanie, że moda cyrkularna to moda przyszłości.
Warsztaty graficzne – upcykling ubrań
Celem warsztatów graficznych organizowanych w oparciu o hasło przewodnie tegorocznej edycji OFF Fashion „Love Planet”, było nadanie nowego życia używanej odzieży. Na uczestników wydarzenia czekały skompletowane przez firmę VIVE Textile Recycling bawełniane t-shirty, gładkie bluzy i ubrania z drugiej ręki, które dzięki stemplom wykonanym w technice linorytu zyskają nowy, graficzny charakter Grafiki odnosiły się będą do ekologicznych haseł i przypominały o najważniejszych postulatach idei zero waste oraz odpowiedzialnej konsumpcji. W trakcie warsztatów można było także nanieść graficzne wzory na ubrania przyniesione przez uczestników akcji.
Współpracujemy

Każdy zainteresowany może przynieść do jednego z ponad 80. punktów w całej Polsce, swoją już niepotrzebną odzież

To tutaj rozstrzyga się, jakie kolejne życie otrzyma dany t-shirt, czy sukienka. Ubranie może zostać czyściwem przemysłowym, chętnie stosowanym w przemyśle motoryzacyjnym.

To kompozyt tekstylny wytwarzany z nieprzydatnych już tekstyliów. Materiał jest odporny na warunki atmosferyczne, znacznie mocniejszy niż porównywalne tworzywa sztuczne, a co najważniejsze – może być przetwarzany wielokrotnie.