Misja
Game4Planet to projekt społeczno-edukacyjny oparty na promowaniu idei gospodarki obiegu zamkniętego. W tym zawarte jest promowanie etycznego i odpowiedzialnego podejścia do mody, znajdowanie i wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie recyklingu i przetwarzania odpadów tekstylnych.
Nasze główne cele
Wspieranie idei sharing economy
Edukacja społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska naturalnego oraz tego, jaki wpływ na nie mają poszczególne działania.
Zmiana nawyków w codziennych działaniach ludzkich z korzyścią dla środowiska. Każde działania ma ogromne znaczenie, a każdy człowiek jest początkiem zmiany.
VIVE Profit
Sieć sklepów detalicznych z odzieżą cyrkularną. Każdy sklep oferuje wybór z około 20 000 sztuk odzieży. Wielkim atutem jest regularna i całkowita wymiana towaru w każdym sklepie należącym do sieci VIVE Profit. Dzięki temu bogactwo wyboru pozwala znaleźć niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju ubrania.
EKO-lekcje w szkołach
Inicjatywa powstała w wyniku ogólnopolskiej akcji „Mniej Znaczy Więcej!”, której VIVE Textile Recycling była partnerem strategicznym. Program jest cały czas kontynuowany przez firmę. Podczas lekcji organizowanych szkołach na terenie całej Polski przedstawiciele firmy opowiadają m.in.: o nurcie zero waste, negatywnych skutkach nurtu fast fashion, o tym dlaczego warto kupować odpowiedzialnie i korzystać z odzieży z „drugiej ręki”, czy o tym dlaczego moda cyrkularna to moda przyszłości. W trakcie spotkań odbywają się także pokazy mody cyrkularnej, podczas których uczniowie prezentują ubrania z drugiego obiegu.
Warsztaty graficzne – upcykling ubrań
Celem warsztatów graficznych organizowanych w oparciu o hasło przewodnie tegorocznej edycji OFF Fashion „Love Planet”, było nadanie nowego życia używanej odzieży. Na uczestników wydarzenia czekały skompletowane przez firmę VIVE Textile Recycling ubrania z drugiej ręki, które dzięki stemplom wykonanym w technice linorytu zyskały nowy charakter. Naniesione grafiki odnosiły się będą do ekologicznych haseł i przypominały o najważniejszych postulatach idei zero waste oraz odpowiedzialnej konsumpcji.
Współpracujemy
Każdy zainteresowany może przynieść do jednego z ponad 90. punktów w całej Polsce, swoją już niepotrzebną odzież.
To tutaj rozstrzyga się w jakiej formie ubranie znów trafi do obiegu. Odzyskane tekstylia mogą wrócić do sklepów, stać się czyściwem przemysłowym, chętnie stosowanym m.in. w przemyśle motoryzacyjnym lub kompozytem tekstylnym i zamienić się w pomost nad jeziorem.
To kompozyt tekstylny wytwarzany z tekstyliów, których nie da się przetworzyć w żaden inny sposób. Materiał jest odporny na warunki atmosferyczne, znacznie mocniejszy niż porównywalne tworzywa sztuczne, a co najważniejsze – może być przetwarzany wielokrotnie.