Off Fashion

Game4Planet x Off Fashion

Tam, gdzie spotyka się moda z ekologią, tam jest także G4P.

23 lipca w Kieleckim Centrum Kultury odbyło się prawdziwe modowe święto, czyli finał konkursu Off Fashion, podczas którego 30. zdolnych, młodych projektantów walczyło o miano tego najlepszego, najbardziej kreatywnego.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegała pod hasłem „Love Planet”. To idea, która łączy  potrzebę modnego, atrakcyjnego wyglądu z koniecznością dbania o planetę, wprowadzania ekologicznych rozwiązań. Istotna jest także idea FairTrade Fashion, dbania o godziwe warunki pracy i wynagrodzenie dla producentów tkanin i odzieży w krajach rozwijających się.

Off Fashion  to nie tylko  konkurs modowy, ale i akcja edukacyjna, pokazująca ogrom możliwości, by kreatywnie wykorzystać, indywidualnie przerabiać ubrania i w ten sposób – a nie kompulsywnie kupując – odświeżać swoją garderobę. To istotne, bo tekstylia zajmują w Europie 4. miejsce pod względem wpływu na środowisko i zmianę klimatu.

Cieszymy się, że tak wiele osób uczestniczyło w niedzielnych warsztatach graficznych przy Kieleckim Centrum Kultury, które towarzyszyły tegorocznej edycji OFF Fashion.

Na ubraniach przygotowanych przez VIVE Textile Recycling lub przyniesionych przez samych zainteresowanych, co chwile lądowały unikatowe, stylowe graficzne wzory, nawiązujące do idei zero waste. Moda cyrkularna tworzyła się na naszych oczach i przypominała nam, że jest modą przyszłości. Warsztaty prowadziła niezwykle zdolna Aleksandra Banaś.

Każdy, kto był w tym czasie w okolicach KCK mógł dowiedzieć się więcej o programie Game4Planet i miał okazję otrzymać od nas foliopak, w który spakuje swoje niepotrzebne już ubrania i przyniesie do najbliższego sklepu VIVE Profit. Bo razem możemy więcej 😉

Łącze do https://www.facebook.com/watch/?v=950347873019844